Nasze gościnie i goście będą mieli szanse spotkać się z wykładowczyniami i wykładowcami, studentkami i studentami oraz absolwentkami i absolwentami Wiedzy o teatrze. Przez cały czas będzie można porozmawiać z nami także na czacie.
Szczegóły programu już wkrótce!

Wydarzenie odbędzie się online 22 maja w godzinach od 13.00 do 16.00

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1132535860600409?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22permalink%22%7D%2C%7B%22extra_data%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22surface%22%2C%22surface%22%3A%22edit_dialog%22%7D]%7D

xxx

Na Wiedzy o teatrze (Wydział Antropologii i Kulturoznawstwa UAM https://www.facebook.com/waikuam/) zajmujemy się różnymi typami widowisk, dzięki czemu nasi studenci i studentki mogą poznać i zrozumieć przemiany zachodzące w coraz silniej steatralizowanej kulturze współczesnej. Na teatr spoglądamy w perspektywie transdyscyplinarnej, łącząc punkty widzenia różnych dziedzin humanistyki. Wiedza ta idzie w parze z kształceniem w zakresie produkcji, promocji, prawa autorskiego i kuratorstwa sztuk performatywnych. Poznańska teatrologia stwarza także okazję do wszechstronnych działań praktycznych: organizujemy warsztaty z wybitnymi praktykami i teoretykami sztuki teatru, a na ostatnim roku studentki i studenci realizują swoje własne projekty kuratorskie we współpracy z artystkami i artystami. Mamy również sprawnie działające Koło Teatrologów. Bardzo ważną kwestią jest dla nas, by nasi absolwenci i absolwentki odnaleźli się na rynku pracy. Dlatego też inicjujemy ich współpracę z poznańskimi (i nie tylko) instytucjami i organizacjami kultury. Dzięki temu po ukończeniu kierunku znajdują zatrudnienie w teatrach i centrach kultury, organizują festiwale, zakładają własne fundacje i stowarzyszenia. Realizują się zawodowo jako teatralni animatorzy / animatorki, promotorzy / promotorki, producenci / producentki. Część z naszych absolwentek i absolwentów pracuje także jako kuratorzy / kuratorki sztuk performatywnych, dramaturdzy / dramaturżki oraz krytycy / krytyczki teatru.
W naszej wspólnocie kładziemy nacisk na pracę zarówno zespołową, jak i indywidualną. Tworzymy przyjazną atmosferę, tak by każda i każdy czuł się podmiotowo traktowany. Naszych studentów i studentki traktujemy poważnie – zawsze znajdujemy czas na indywidualną rozmowę, kibicujemy ich dokonaniom i okazujemy wsparcie.