Interdyscyplinarne Centrum Badawcze Humanities/Art/Technology (Humanistyka/Sztuka/ Technologia) powstało w 2011 roku na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z inicjatywy prof. Agnieszki Jelewskiejdra Michała Krawczaka. Jest pionierską w Polsce, nowoczesną jednostką inicjującą i realizującą transdyscyplinarne badania i projekty artystyczne. Współpracuje z teoretykami, artystami, projektantami, inżynierami o różnych kompetencjach i specjalizacjach. Jako hub naukowo-artystyczny realizuje często projekty, które nie mieszczą się w zdefiniowanych, konwencjonalnych granicach istniejących dyscyplin artystycznych i badawczych. Czyni sztukę narzędziem naukowego poznania, a naukę eksperymentem artystycznym. HAT Research Center prowadzi szeroką współpracę międzynarodową, Centrum zostało przyjęte do takich prestiżowych towarzystw naukowych jak: Leonardo The International Society for the Arts, Sciences and Technology, GUNI: Global University Network for Innovation.

Więcej informacji na stronie: artandsciencstudies.com